FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI

10/13/2015

„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występują w sześciu różnych kategoriach.

Przeróżne interesujące mniej lub bardziej, szokujące, dziwne, przydatne, kompletnie bez sensu lub zabawne fakty zostały zebrane do kupy przez Cary McNeal. Pozycja ta zainteresowała mnie, bo jest bardzo nietypowa, zabawna i uważam, że warto się z nią zapoznać. To trochę takie połączenie Wiedzy Bezużytecznej i Kwejka, ale w wersji papierowej!

Jest to zbiór faktów o świecie i życiu z podziałem na takie kategorie jak np. "Sławni ludzie i ich niezbyt chwalebne zachowania", gdzie głównie króluje "król  Rock and Rolla" - Elvis Presley, ale poza nim pojawiają się też fakty o całej masie innych, znanych i lubianych (kwestia sporna). Można się dowiedzieć tego czym jest ailurofobia (lęk przed kotami) i kto na nią cierpiał, a także czyje piosenki przeganiają ptaki z pasów startowych.

Jednak moim zdaniem najlepsza kategoria to ta, która tyczy się zwykłych śmiertelników. Jest tam masa przeróżnych informacji odnośnie różnic między kobietami, a mężczyznami - np. kto częściej kłamie, przeprasza, jest bardziej łatwowierny - a także sporo na temat "plankingu" (przede wszystkim - co to jest tak właściwie!)

Książka ta już samym wyglądem intryguje i przykuwa uwagę. Oprawa przyciąga wzrok nie tylko przez grafikę, ale też  materiał i nietypową dziurę, przez którą przewleczony jest klimatyczny sznureczek, idealny do zawieszenia książki gdzieś, np. „tam, gdzie król chodzi piechotą”.


„Fakty do kupy” należy potraktować jako taką formę żartu, czasoumilacza, czy sposobu aby „zabłysnąć” w gronie znajomych. Nie mam pojęcia ile prawdy jest w tych faktach, ale niektóre bywają nieprawdopodobne, a o niektórych wiedziałam albo po prostu wydawały mi się logiczne.

Fakty zostały zebrane do kupy i dostępne są w publikacji „Fakty do kupy”. To zabawna pozycja, na którą warto zwrócić uwagę, chociażby ze względu na aurę pozytywnego szaleństwa, jaką wokół siebie roztacza. To świetny pomysł na prezent dla zwariowanego znajomego lub osoby szukającej inspiracji. 

Autor:
Gatunek:  Poradnik

Liczba stron: 296
Wydawnictwo: Pascal

Zobacz także:

0 komentarze