Nowy numer Głosu Fantastyki - #03

5/09/2013

Miło nam poinformować, że trzeci numer pisma internetowego "Głos Fantastyki" jest już dostępny!

Znajdziecie w nim mnóstwo tekstów dotyczących fantastyki, czy to publicystyki czy też opowiadań. Gazeta jest całkowicie darmowa, a możecie ją ściągnąć aż w trzech formatach z poniższej strony:

W dalszym ciągu dokładamy swoje trzy grosze do powstawania pisma. W końcu zostałem oficjalnie wpisany do redakcji (Zerr :P). Tym razem jednak zająłem się głównie korektą opowiadań oraz publicystyki i niestety nie starczyło czasu na stworzenie ilustracji...

Razem z całą ekipą doszliśmy do wniosku, że kolejne numery czasopisma będą jednak ukazywać się co dwa miesiące. Każdy z nas pracuje i poświęcamy swój prywatny wolny czas (jest coś takiego? xD) na tworzenie tego projektu, oczywiście non-profit, zatem miesiąc to było zbyt krótko na powstanie nowego numeru. Jako, że dłużej trzeba będzie na gazetę czekać, tym więcej pracy będziemy mogli temu poświęcić. Będziemy więc dokładali wszelkich starań, aby Głos Fantastyki stawał się coraz lepszy :)


W trzecim numerze GF możecie przeczytać:

 • Wywiady: z Drew Magary oraz Z. B. V. Larsonem.
 • Publicystykę: Dariusza Domagalskiego, Demostenesa oraz Michała Korczowskiego.
 • Galerie rysunków i grafik: Dominika Brońka (z "Wojny w blasku dnia", którą również i my publikowaliśmy) oraz Joanny Wasilewskiej
 • Opowiadania: Tomasza Czarnego, Adama Kortusa, Małgorzaty Cicheckiej i Łukasza Migura.
 • Recenzje: aż 10 naszych tekstów!, a także 6 innych autorów.

Z niemałą dumą przyznam się, że przyszło mi tym razem zredagować między innymi tekst Dariusza Domagalskiego, świetnego pisarza, którego książki czytałem. Znalazło się kilka literówek, hehe :) Niesamowite uczucie, duma wręcz - zajmować się obróbką artykułu czytanego przez siebie autora, doprawdy :)

Cóż, pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich do sięgnięcia po nowy numer Głosu Fantastyki oraz do polubienia fanpage'a na Facebooku. Będziemy wdzięczni za każdą opinię na temat gazety, gdyż chcemy stale ją udoskonalać :) Polecajcie czasopismo innym :) Możecie np. pisać o nim na swoich blogach ;) 

Zobacz także:

5 komentarze

 1. Pierwszy raz słyszę o tym magazynie... Myślę, że na dniach zajrzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cholera, znowu nie miałem czasu by coś do GF napisać... A zapowiada się jeszcze gorzej, ale w wakacje obiecuję coś podesłać smakowitego! O ile wciąż chcecie ;)

  P.S. Widzę, że nieźle skoczyła Wam liczba obserwowanych. Przyznać się, dawaliście cukierki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, podsyłaj :P Ja nie decyduję czy coś wejdzie do numeru, ale wysyłać możesz zawsze :P

   Cukierków nie dawaliśmy, ale cały czas ciężko pracujemy, aby zaglądało tu coraz więcej osób :) No dobra, rozdaliśmy nieco książek ostatnio :P

   Usuń
  2. Chciałabym tylko dodać, że przy tym "rozdawaniu książek" nikogo nie zmuszaliśmy do obserwowania nas :)

   Usuń