Zmiana w regulaminie wyzwania - Czytam Nowości!

1/24/2014

Autorskie wyzwanie Recenzjum!

Rynek wydawniczy w Polsce co rusz zalewany jest nowymi pozycjami dla wszelakiej maści czytelników. Każdego miesiąca wydawane są setki nowych książek od różnych wydawców. Ale czy każdy wie po co sięgnąć i dlaczego przeczytać akurat tę nowość, a nie tamtą?
Postanowiliśmy zmienić pewną rzecz w regulaminie naszego wyzwania "Czytam Nowości!". Zmianie uległ tylko jeden punkt, a mianowicie:

Wyzwanie polega na przeczytaniu przynajmniej jednej, dowolnej książki miesięcznie i zrecenzowaniu jej w czasie nie późniejszym, niż 60 dni dni od daty wydania. Link do tekstu recenzji należy podesłać do nas w komentarzu pod [odpowiednim miesiącem].
Wcześniej ustalonym terminem było 30 dni, co zmieniliśmy jednak na 60. Mamy nadzieję, że ta zmiana przypadnie wam do gustu i znacznie ułatwi realizacje wyzwania :) Poniżej prezentujemy regulamin w całości.

Przypominamy o zgłaszaniu swoich recenzji w poście z odsłoną styczniową:  >KLIK<

ZASADY WYZWANIA:

 • I Edycja "Czytam Nowości!" rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 2014 roku i trwać będzie do dnia 31 grudnia 2014 roku. Jeśli inicjatywa ta wzbudzi zainteresowanie, to oczywiście będziemy ją kontynuować.
 • Do wyzwania może przystąpić każda osoba posiadająca bloga, bez względu na płeć, kolor skóry, czy wyznanie ;) Wystarczy pod niniejszym postem zostawić komentarz brzmiący: "Czytam Nowości!" albo zwyczajowe "Zgłaszam się".
 • Wyzwanie polega na przeczytaniu przynajmniej jednej, dowolnej książki miesięcznie i zrecenzowaniu jej w czasie nie późniejszym, niż 60 dni dni od daty wydania. Link do tekstu recenzji należy podesłać do nas w komentarzu pod [odpowiednim miesiącem].
 • Każdy chętny uczestnik proszony jest o zamieszczenie na swoim blogu grafiki widniejącej powyżej (jest naszego autorstwa, więc bez obaw), z podlinkowaniem prowadzącym do tegoż posta. Jeśli macie ochotę, to zachęcamy do podzielenia się ze swoimi czytelnikami tym, iż przystępujecie do "Czytam Nowości!". Być może dzięki temu dołączy się kolejna osoba.
 • Recenzja każdego uczestnika powinna zawierać dopisek, iż tekst ten bierze udział w wyzwaniu "Czytam Nowości!". Zachęcamy również do podlinkowania tejże informacji do niniejszego posta.
 • Recenzje napisane przed zgłoszeniem się do wyzwania nie będą brane pod uwagę.
 • Na początku każdego miesiąca pojawiać się będą podsumowania osiągnięć uczestników.

Zachęcamy do wzięcia udziału! :)

Zobacz także:

4 komentarze

 1. to chyba nie dla mnie :) Ja czytam książki, które poleci mi parę osób, ewentualne jedna osoba, ale taka zaufana w tych sprawach. Na własną rękę już od jakiegoś czasu boję się sobie wybierać, tak bez żadnych recenzji ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. zgłaszam się :)

  http://hugekultura.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry pomysł z tymi 60 dniami, bo czasem nawet jeśli taka nowość od razu po premierze trafia na moją półkę, nie od razu mam ochotę się za nią zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co jeśli powieść była czytana przedpremierowo? Też się zalicza jako "czytanie nowości"? :)

  OdpowiedzUsuń