Zapowiedź gry planszowej Wiedźmin. Gra przygodowa!

1/10/2014

Jeszcze ciepłe newsy! Słyszeliście o nowej grze planszowej studia CD Projekt RED? Nie? A znacie może Geralta z Rivii? Myślę, że tak. No, to słuchajcie...


Gra ma ukazać się w 2014 r. Jest to pierwsza gra planszowa od CD Projekt RED, przy współpracy z Ignacym Trzewiczkiem, która oczywiście osadzona została w uniwersum znanym z gier wideo „Wiedźmin”. Światowym wydawcą będzie firma Fantasy Flight Games. 
„Wiedźmin. Gra Przygodowa” to na pewno świetna propozycja dla fanów uniwersum, ale także dla zupełnie nowych graczy. Gra ma oferować przemierzanie wiedźmińskiego świata w poszukiwaniu przygód i złota. Będzie możliwość wcielenia się w jednego z czterech zróżnicowanych i znanych fanom bohaterów: wiedźmina Geralta z Rivii, barda Jaskra, czarodziejki Triss Merigold oraz krasnoludzkiego wojownika imieniem Yarpen Zigrin.

- Obserwacja dynamicznego rozwoju marki Wiedźmin, której wyrazem – prócz gigantycznego zainteresowania towarzyszącego „Dzikiemu Gonowi” – jest oficjalna zapowiedź gry planszowej osadzonej w jej uniwersum, jest dla nas powodem nie tylko do wielkiej dumy, ale też szczerej satysfakcji – powiedział Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CDP.pl. – Jesteśmy również bardzo szczęśliwi, mogąc podjąć wyłącznej dystrybucji najnowszego projektu studia CD Projekt RED na terenie Polski. Wydanie gry Wiedźmin Gra Przygodowa doskonale wpisuje się w politykę dostarczania naszym odbiorcom produktów rozrywkowych najwyższej jakości – niezależnie od tego, czy są to filmy, gry wideo, czy też gry planszowe.

- Od momentu powołania do życia przez firmę CDP.pl działu Gry bez Prądu naszą ambicją było poszerzanie oferty o tytuły możliwie najlepsze, cieszące się największym uznaniem ze strony społeczności Graczy – powiedział Artur Machlowski, szef działu Gry bez Prądu w CDP.pl. – Taką właśnie pozycją będzie niewątpliwie pierwsze „bezprądowe” przedsięwzięcie studia CD Projekt RED, które na terenie Polski dystrybuowane będzie przez naszą firmę. Jestem przekonany, iż Wiedźmin Gra Przygodowa dostarczy mocy wrażeń i dobrej zabawy wszystkim, niezależnie od tego, czy mieli dotąd styczność ze światem znanym z gier wideo, czy też będzie to ich pierwsze z nim spotkanie.

Jesteście ciekawi? My strasznie! Mamy tylko nadzieję, że cena nie zwali z nóg :)

Zobacz także:

5 komentarze