Zapowiedź i zwiastun ekranizacji książki - Gwiazd naszych wina

1/30/2014

Premiera filmu na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena "Gwiazd naszych wina" zapowiadana jest na czerwiec tego roku. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna produkcji.

Bohaterka powieści, szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie. 

Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra "Gwiazd naszych wina" to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.

W rolę Hazel wcieliła się Shailene Woodley, znana z serialu "Tajemnica Amy", a rola Augustusa (Gusa) przypadła Anselowi Elgortowi, którego w zeszłym roku można było oglądać w ekranizacji innego bestsellera "Carrie" Stephena Kinga. 


Polska premiera zapowiedziana jest na 6 czerwca.


źródło: Lubimyczytac.pl

Zobacz także:

12 komentarze