Zapowiedź książki "Mariah Mundi i szkatuła Midasa"

3/29/2013

 "Mariah Mundi i szkatuła Midasa"
Premiera: 20 maj 2013  

Wiktoriańska Anglia. Piętnastoletni Mariah Mundi po skończeniu szkoły udaje się do zbudowanego nad morzem imponującego hotelu Regent, gdzie zostaje zatrudniony jako pomocnik iluzjonisty. Wkrótce przekonuje się, że monstrualny budynek to istny labirynt tajemniczych korytarzy i apartamentów, a magiczne sztuczki, jakimi zabawia się hotelowych gości, są niczym w porównaniu ze śmiertelnie groźną tajemnicą właściciela hotelu?

Pierwsza część ogromnie popularnego przygodowego cyklu dla młodych czytelników rozgrywa się w scenerii pełnego tajemnic i cudów techniki XIX-wiecznego hotelu.


Czasy mrocznej wiktoriańskiej Anglii. Piętnastoletni Mari Mundi po skończeniu szkoły nie ma dachu nad głową. Przyjeżdża nad morze do monstrualnego Hotelu Regent, gdzie zostaje zatrudniony jako pomocnik iluzjonisty. Wkrótce okazuje się, że budynek jest jeszcze większy, niż mogło by się wydawać, a magiczne sztuczki, jakimi zabawia się hotelowych gości, są niczym w porównaniu z mroczną - i śmiertelnie groźną - tajemnicą jego właściciela?

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Seria: Mariah Mundi
Liczba stron: 344

Co myślicie o tej książce? Zainteresowała was? Mnie zaintrygował motyw hotelu i iluzji... więc chętnie po nią sięgnę :) 

Zobacz także:

4 komentarze

 1. Steam punk dla młodzieży, czy okładkowe pierwsze wrażenie mylne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zobaczymy :) ogólnie okładka nie powaliła mnie ;)

   Usuń
 2. Nie dla mnie. Tytuł jak z Pottera a okładka jak od Riordana. Poza tym, Midas? Miałem nadzieję, że Riordan wyczerpał temat... Jeśli będzie chwalona, to może się skuszę, ale marne szanse.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za książkami przygodowo-fantastycznymi więc nie zainteresowała mnie.

  OdpowiedzUsuń