Zapowiedź książki "Silos"

12/02/2013


"Silos" to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora Hugh Howey'a, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa. Po wielkim sukcesie "Silosu"prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił Ridley Scott, reżyser znanych klasyków, takich jak "Obcy"czy "Łowca androidów".


Premiera książki w Polsce: 5 grudnia 2013


W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz. Jules jest jedną z takich osób. 

Być może już ostatnią.Co sądzicie o książkach post-apokaliptycznych? Ostatnimi czasy zrobiło się aż gęsto na rynku wydawniczym od podobnych tytułów.

Zobacz także:

1 komentarze

  1. Interesuje mnie ta książka, kiedyś na pewno po nią sięgnę.

    OdpowiedzUsuń