Czwarta część Millennium

12/22/2013

Jak informują liczne media powstaje właśnie kolejna część słynnego Millennium Stiega Larssona, byłaby to fantastyczna wiadomość dla fanów serii, gdyby nie fakt, że autor umarł prawie 10 lat temu. Jak więc to w ogóle będzie możliwe?


Wydawnictwo Norstedts, z którym związany był Larsson, na swojej stronie umieściło informację, która zelektryzowała fanów Millenium na całym świecie. Ma powstać czwarta część serii! Ale niestety, nie jest to część, którą odnaleziono na twardym dysku komputera, tylko część, którą ma napisać ktoś zupełnie inny, a mianowicie szwedzki pisarz David Lagercrantz.

To będzie książka oparta na świecie znanym z trylogii Stiega Larssona, ale nowy autor będzie mógł stworzyć coś własnego - twierdzi Susanna Romanus z wydawnictwa Norstedts. A sam nowy autor podkreśla Jestem w trakcie pracy nad powieścią, to zadanie jest świetną zabawą". Musimy przyznać, że wejście w skórę Larssona będzie bardzo trudnym zadaniem, a nowy autor musi się liczyć z ogromną falą krytyki i ciągłego porównywania.

Pomysł ten nie przypadł do gustu wieloletniej partnerce Stiega Larssona, Evie Gabrielsson, która tak skomentowała cały ten pomysł: To tak jakby pozwolić pisarzowi pracującemu na zlecenie gwiazd dopisać kolejne przygody Pippi Langstrump Astrid Lindgren.

Myślicie, że to dobry pomysł? Sięgnęlibyście po czwarty tom trylogii?

Zapraszam do recenzji audiobooka "Millenium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" >KILK<
źródło tekstu: lubimyczytac.pl

Zobacz także:

6 komentarze

 1. Myślę, że nawet jeśli ta książka będzie tak dobra jak Millenium, ludzie go zbesztają. W końcu to już nie jest "ten" Larsson.
  Sama jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie i czekam na premierę, ale trochę boję się jak ta powieść zostanie przyjęta ;(

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z komentarzem powyżej, nie lepiej by było, gdyby ten nowy pisarz stworzył coś odrębnego, a za inspirację miał Millenium?

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uważam, że jest to zły pomysł. Niech ten facet napisze coś nowego, własnego...

  OdpowiedzUsuń
 4. Sądzę, że niektóre historie nie powinny być kontynuowane, a tym bardziej, że ktoś inny ma je tworzyć - podobnie było z Ludlumem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama nie wiem co myśleć, ale raczej jestem na nie. Nie powinno sie tak robić. Niech to co nie powiedziane takie już zostanie.

  OdpowiedzUsuń