Zapowiedź ksiązki "Złodziejka książek"

12/18/2013

22 stycznia 2014

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym „Posłańca” oraz „Złodziejki książek” – międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.

Jego pierwsze trzy powieści („Moje tak zwane życie”, „Walczący Ruben Wolfe” i nietłumaczona na język polski „When Dogs Cry”, wydana też jako „Getting the Girl”), ukazały się w latach 1999–2001, zdobywając nagrody w Australii i USA.

„Posłaniec” (2002, polskie wydanie 2009) w 2003 roku otrzymał dwa wyróżnienia w Australii: Australian Children’s Book Council Book of the Year Award (Older Readers) i NSW Premier's Literary Award (Ethel Turner Prize) oraz Printz Honour w Ameryce i nagrodę Deutscher Jugendliteratur w Niemczech.

Jednak największy sukces odniosła „Złodziejka książek”. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk,  „New York Timesa” oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.


Ekranizacja "Złodziejki książek" do kin w Polsce trafi już 31 stycznia 2014

Adaptację filmową „Złodziejki książek” wyprodukowała wytwórnia Twentieth Century Fox. W filmie wyreżyserowanym przez zdobywcę nagrody Emmy, Briana Percivala  („Downton Abbey”), zagrali m.in.: Geoffrey Rush („Blask”, „Jak zostać królem”), Emily Watson („Przełamując fale”, „Anna Karenina”) oraz Sophie Nelisse („Pan Lazhar”) jako Liesel Meminger, tytułowa złodziejka książek.

Jak się wam podoba nowe wydanie "Złodziejki książek"? Mieliście już przyjemność czytać tę powieść?

Zobacz także:

11 komentarze

 1. Przyznaję książka świetna. Nadal lubię do niej wracać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka przewspaniała! Nie mogę doczekać się ekranizacji:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie czytałam, ale mam zamiar, więc nowe wydanie będzie jak znalazł :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest naprawdę świetna, ciekawa jestem jaki będzie film... Czekam na niego z niecierpliwością :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na razie poluję na książkę :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie jeszcze nie, ale na pewno się to zmieni przed ekranizacją. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam, ale muszę jak najszybciej nadrobić, a potem obejrzeć ekranizacje/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam , ale wydaje mi się, że mogłaby mi się spodobać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam, cudowna książka, ale ta okładka nie podoba mi się! :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam, ale jestem nią strasznie zainteresowana przez Ciebie! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Poluję na nią od około roku ale nie mogę jej nigdzie dostać, a jak już ją gdzieś widzę, to jest za droga... :D Chcę najpierw przeczytać książkę w każdym razie, potem pomyślę o filmie.

  OdpowiedzUsuń