Zapowiedź książki "Długa wojna"

12/29/2013

21 styczeń 2014
 Jeden świat to za mało…

Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając wyprawy badawcze, wymianę handlową i rozwój kultury.

Jednak gdy cała ludzkość kształtuje Długą Ziemię, ona sama też wpływa na ludzi. A zbliża się punkt kolizji kilku ważnych kryzysów. Ponad milion kroków od oryginalnej Ziemi Podstawowej, wyrasta nowa Ameryka – młody naród, który dość ma słuchania Podstawowego Rządu.


Trolle – pełne gracji stworzenia obdarzone świadomością zbiorową, których pieśń rozbrzmiewała kiedyś na całej Długiej Ziemi – wobec niepowstrzymanego marszu ludzkości zaczynają milknąć… i znikają.

To Joshua Valienté, który – w towarzystwie wszechwiedzącej istoty znanej jako Lobsang – przed laty zbadał te równoległe światy. I do Joshuy Valienté Długa Ziemia zwraca się teraz o pomoc. Ponieważ pojawia się całkiem realna groźba wojny…wojny, jakiej ludzkość jeszcze nie prowadziła.

„Długa wojna” to druga po „Długiej Ziemi” powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem.

Czytaliście pierwszą część? Czy jesteście zainteresowani drugim tomem? :)

Zobacz także:

7 komentarze

 1. Pierwszą część podkradł mi brat, więc ta zapowiedź bardzo Go ucieszy

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie jeszcze pierwsza część przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszej części, ale obie mnie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie. Pierwszego tomu jeszcze nie czytałam, muszę nadrobić zaległości :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam niedawno pierwszą część i byłam oczarowana. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Książka nie miała wiele akcji, ale pozwoliła odkryć niezbadane, niecodzienne obszary wraz z bohaterami. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam pierwszej części i chyba muszę to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O proszę, to już drugi tom zapowiadają! Trzeba zapoznać się z pierwszym.

  OdpowiedzUsuń