Magia, przyjaźń i przygoda - Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia

7/22/2015

"Chowańce, Gwiazdy przeznaczenia" to książka skierowana do młodszej grupy odbiorców, głównie do dzieci w wieku szkolnym.  Jednak historia jest tak interesująca i niecodzienna, że starsi znajdą w niej coś dla siebie. Warto wspomnieć, że Sony Animation przygotowuje film animowany na podstawie tej histori.


Wiele jest książek na rynku, w których magia styka się z normalnym światem, a czarodzieje żyją pośród niczego nieświadomych śmiertelników. Jednak ile jest książek, w których pokazana jest akcja, z trochę innego punktu widzenia, skupiająca się wkoło magicznego stworzenia - towarzysza czarodzieja? Ten właśnie motyw porusza książka "Chowańce" i to czyni ją niezwykłą.

Chowańce to zwierzęta obdarzone magicznymi mocami, które wraz ze swoimi opiekunami zgłębiają tajniki magii, po to by w przyszłości wspólnie służyć królestwu. Tak właśnie kot Aldwyn trafia do jedenastoletniego Jacka. Chłopiec nie ma pojęcia, że jego chowaniec, którego sobie wybrał, tak naprawdę jest zwykłym dachowcem...

Jednak, gdy królestwu zagraża ogromne niebezpieczeństwo, a młodzi czarodzieje zostają uprowadzeni, tylko chowańce są w stanie ich uratować. Dachowiec Aldwyn wyrusza na poszukiwania wraz ze swoimi przyjaciółmi - rzekotką Gilbertem i modrosójką Skylar. Podczas wyprawy czeka ich masa przygód i niebezpieczeństw, jednak nic z czym chowańce by sobie nie poradziły.

W książce została użyta duża czcionka, co na pewno ułatwi lekturę młodym czytelnikom. Język też jest na tyle przystępny, że nie powinien sprawiać problemu. Wykreowany przez autorów świat jest bardzo barwny i plastyczny, tak samo kreacja bohaterów jest niezwykle dopracowana. Akcja bardzo wciąga i niejednokrotnie zaskakuje, dzięki czemu przy lekturze "Chowańców" można przepaść na długi czas. Kartki dosłownie przelatują przez palce, a po niespodziewanych zakończeniu, ma się ochotę rzucić wszystko i ruszyć na poszukiwanie własnego Chowańca! Takie oddanie i przyjaźń są niesamowitą sprawą.

"Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia" to świetna książka o magii, przygodzie i przyjaźni. Poza tym, że przekazuje wiele pozytywnych rzeczy młodemu czytelnikowi, to jednocześnie zawiera w sobie sporo humoru. "Chowańce" są świetną pozycją dla miłośników "Harrego Pottera" lub "przyszłych miłośników HP", dla których jest on jeszcze za ciężki :) 

"Chowańce" to kolejna książka, która mimo, że jest z kategorii dla młodszych czytelników, to całkowicie podbiła moje serce i miałam z nią masę pozytywnej zabawy. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, jak i na obiecywany film animowany!

Autor: Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson
Seria/Cykl wydawniczy: Chowańce t.1
Gatunek: Fantasy
Wydawnictwo: IUVI
Liczba stron: 368

Zobacz także:

0 komentarze