Z okazji Świąt Wielkanocnych, które czają się już za rogiem, chcielibyśmy życzyć wam wszystkiego, co zawarliśmy na naszym powyższym obrazku :) U nas zima w pełni, tak jak w dużej części kraju, zatem klimat bardziej Bożonarodzeniowy... No, ale to nic! Mamy nadzieję, że śnieg szybko ucieknie i cieszymy się, że w poniedziałek wolne :P A wy, życzycie nam czegoś? Czy u was również...
Premiera: 20 maj 2013
Wiktoriańska Anglia. Piętnastoletni
Mariah Mundi po skończeniu szkoły udaje się do zbudowanego nad morzem
imponującego hotelu Regent, gdzie zostaje zatrudniony jako pomocnik
iluzjonisty. Wkrótce przekonuje się, że monstrualny budynek to istny
labirynt tajemniczych korytarzy i apartamentów, a magiczne sztuczki,
jakimi zabawia się hotelowych gości, są niczym w porównaniu ze
śmiertelnie groźną tajemnicą właściciela hotelu?
Pierwsza część ogromnie popularnego przygodowego cyklu dla młodych czytelników rozgrywa się w scenerii pełnego tajemnic i cudów techniki XIX-wiecznego hotelu.
Pierwsza część ogromnie popularnego przygodowego cyklu dla młodych czytelników rozgrywa się w scenerii pełnego tajemnic i cudów techniki XIX-wiecznego hotelu.
O ile do tej pory całą tematykę zombie omijałem szerokim łukiem, o tyle po lekturze książki "Feed", którą miałem przyjemność zrecenzować, zacząłem coraz bardziej się tym zagadnieniem interesować. Ktoś by mógł pomyśleć, tak jak ja swego czasu - cóż może być ciekawego w tym, że na całej planecie roi się od bezmózgich żywych trupów? Przecież oni są już dosłownie wszędzie! Dziesiątki komiksów, książek, filmów, seriali, gier komputerowych, itd... Temat zombie wydaje się być rozpracowany na wszelkie możliwe sposoby, ale to nie one grają główną rolę w "Żywych Trupach" Kirkmana i Bonansingi. I właśnie to jest tu największym atutem.
"Nie ma nic chwalebnego w umieraniu, każdy może to zrobić"
Johnny Rotten
Johnny Rotten
Jako, iż nie tak dawno temu na niniejszym blogu pojawił się wpis zatytułowany: "Recenzja lub może raczej artykuł, bądź rekomendacja Fantasy Komiks", postanowiłem kontynuować, com zaczął. Innymi słowy - mam zamiar recenzować każdy kolejny zeszyt, który ujrzy światło dzienne. ...
Niniejsza wiadomość nie należy do pierwszyzny, gdyż o wydaniu tejże książki wiadomo było już solidny kawałek czasu temu. Niemniej jednak - nie informowaliśmy jeszcze o tym, a poinformować chcieliśmy, gdyż proza Marcina Mortki za wszech miar godna jest polecenia. A "Listy..." długo już czekały w kolejce na swoją publikację i w końcu są, już niebawem...
Premiera: 29 marca 2013
Kolejna powieść przygodowa Marcina Mortki ukazuje losy niepokornego kapitana, który trafia przed pluton egzekucyjny.
Premiera: 3 kwietnia 2013 roku
„Pretty Little Liars. Olśniewające” to jedenasty tom
najpopularniejszej młodzieżowej serii, opowiadającej o losach czterech przyjaciółek z Rosewood. Życie Arii,
Emily, Hanny i Spencer całkowicie się zmieniło od kiedy poznały Alison
Dilarentis. Jak się później okazało - miało to o wiele więcej złych, niż dobrych
stron. Po odnalezieniu ciała tajemniczo zaginionej przyjaciółki, dziewczyny
zaczęły dostawać wiadomości zawierające fakty, o których widziała tylko
nieżyjąca Alison, co gorsza - zawsze nosiły one podpis - „A”...
Znacie twórczość Colleen Houck? Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie - nic straconego! Będziecie mieli bowiem okazję zapoznać się z Tygrysią serią książek tej pisarki. Ogłaszamy wszem i wobec konkurs! Rooooaaaaar!
Mamy do rozdania 3 trójpaki "Klątwy Tygrysa" oraz 2 pojedyncze egzemplarze!
Zainteresowani?
Nic prostszego!
Laura Gallego swoją pierwszą powieść fantasy postanowiła napisać już w
wieku 11 lat. Od tamtej pory sukcesywnie kroczyła drogą kariery, którą sobie
obrała. Brała udział w licznych konkursach literackich. Studiowała filologię
hiszpańską, specjalizując się w literaturze. Już w wieku 21 lat otrzymała swoją
pierwszą poważną nagrodę - Barco de Vapor. „Tam, gdzie śpiewają drzewa”
sprzedała się w Hiszpanii w nakładzie 100 000 egzemplarzy. A są to statystyki jedynie z
pierwszego roku od wydania...
HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp... Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji - nic prostszego! Zgłoś swój udział >TU - w komentarzu< (zaznacz,...
Beth Revis, autorka „W otchłani”, może pochwalić się bardzo dobrym
debiutem. Pierwsza część jej dystopijnej trylogii w mgnieniu oka stała się
bestsellerem "New York Timesa". Została Najlepszą Książką Amazon.com
w styczniu 2011 oraz nominowano ją do prestiżowej nagrody Carnegie Medal i
Nagrody Książki Roku w kategorii literatury dla młodzieży przez "Romantic
Times Book Reviews". Dodatkowo, prawa do powieści sprzedano do ponad
dwudziestu krajów!
Jest to kolejna z tych książek, po którą sięgnęłam pod wpływem opinii
wielu recenzentów, którzy bardzo ją sobie chwalili. Moja ciekawość znów wygrała
i tak oto zaczęłam czytać książkę o tematyce, której do tej pory się
wystrzegałam. Podróż statkiem kosmicznym, kolonizacja nowej planety, hibernacja
- to tylko kilka z motywów, których unikałam, a co do których zmieniłam zdanie
po lekturze „W otchłani”.
Czasem bywa tak, iż mimo pisania recenzji, w której wymieniamy różne wady i zalety danej książki... To finalnie - ciężko nam jest ją ocenić. Jako, iż korzystamy z Lubimy Czytać, to przejęliśmy tamten system oceniania: 0-10. No, ale czasami krzywdząca jest ocena 7/10 danej pozycji książkowej, która bardzo nam się podobała i przydzielenie tej samej ilości "gwiazdek" książce, która podobała się już mniej. Zawsze staramy...
Z twórczością Rafała Dębskiego nie miałem do tej pory zbyt dużej styczności. Czytałem jedynie kilka jego opowiadań oraz innych tekstów, głównie w gazecie "Science Fiction, Fantasy i Horror", której był redaktorem naczelnym, a która upadła, ku memu wielkiemu smutkowi...
Nie mogę zatem porównywać "Wilkozaków" z inną, napisaną przez tego autora książką, bowiem nie mam ku temu podstaw. Wielka szkoda, gdyż z opinii, na które natknąłem się w oceanie internetu, "Wilkozacy" bardzo odbiegają od dotychczasowej twórczości Dębskiego. Zarówno pod względem gatunkowym, jak i warsztatowym.
Nie mogę zatem porównywać "Wilkozaków" z inną, napisaną przez tego autora książką, bowiem nie mam ku temu podstaw. Wielka szkoda, gdyż z opinii, na które natknąłem się w oceanie internetu, "Wilkozacy" bardzo odbiegają od dotychczasowej twórczości Dębskiego. Zarówno pod względem gatunkowym, jak i warsztatowym.
Wczoraj odezwało się do nas nowo powstałe wydawnictwo Azyl i zaproponowało współpracę. Niebawem otrzymamy więc książkę zatytułowaną "Atlanci Tom 1 Kakrachan", którą napisał autor ukrywający się pod pseudonimem Olis Nari Lang.
Książka ta zostanie wydana 8 kwietnia!
Dzielimy się również informacjami, jakich udzielił nam wydawca:
Twórczość Tolkiena, którego uważam za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantastyki, a zarówno prekursora tego nurtu, jest dla mnie sferą nietykalną - jeśli idzie o recenzowanie. Mimo, iż pisanie opinii o literaturze traktuję często z przymrużeniem oka, zdając sobie sprawę, iż nie jestem zawodowym krytykiem i wszystko to jest dla mnie raczej kreatywną formą spędzania wolnego czasu... Mimo, a może właśnie dlatego - nigdy nie odważę...
Z radością informujemy, że już od dziś każdy może otrzymać za darmo nowe opowiadanie Jakuba Ćwieka - MÓJ BOHATER DRESZCZ. A.K.A. SPELLBOUND w formie e-booka.
Opowiadanie wprowadza w klimat najnowszej książki zatytułowanej Dreszcz, która będzie miała swoją premierę 20 marca i zostanie wydana nakładem Fabryki Słów.
Tekst jest dostępny w trzech formatach, a ich pobranie jest możliwe poprzez poniższe linki:
Miło nam poinformować, że drugi numer pisma internetowego "Głos Fantastyki" jest już dostępny! Znajdziecie w nim mnóstwo tekstów dotyczących fantastyki, czy to publicystyki czy też opowiadań. Gazeta jest całkowicie darmowa, a możecie ją ściągnąć aż w trzech formatach z poniższej strony: GŁOS FANTASTYKI #02 Po wydaniu numeru pierwszego postanowiliśmy przyczynić się do tworzenia tego projektu i w taki sposób Zerr został redaktorem oraz...

Po „Przez burze ognia” sięgnęłam po przeczytaniu licznych pozytywnych opinii, z którymi miałam okazję się zaznajomić. Oczywiście, po raz kolejny moja ciekawość i chęć przekonania się - co jest takiego świetnego w tej książce, również odegrała znaczącą rolę. Wszystko sprowadziło się do tego, że książka wpadła w moje ręce znacznie szybciej, niżbym się tego spodziewała.
Okoliczności mojego spotkania z "I w ogóle" są nietypowe. Książki nie otrzymałem od wydawnictwa, nie kupiłem jej także w księgarni. Przekazał mi ją sam autor, który powiedział "Tylko napisz o niej dobrze" - był to żart oczywiście, bo Artur jest bardzo sympatycznym facetem, po młodzieżowemu można powiedzieć nawet, że "jest na luzie".
Poznaliśmy się jakieś pół roku temu, bo traf chciał, że poszliśmy na ten sam kierunek studiów. I, choć między nami jest spora różnica wieku, to cenię sobie znajomość z tym człowiekiem. Artur jest Artystą. Takim przez duże "A" właśnie. Szkicuje, maluje obrazy, pisze książki, a do tego prowadzi firmę, no i studiuje. Nie mam pojęcia w jaki sposób godzi wszystko ze sobą, ale znajduje również czas na swoją rodzinę - żonę i córkę.
Jakiś czas temu wydawnictwo, które wypuszcza w Polsce książki Petera V. Bretta, czyli Fabryka Słów, uraczyło fanów tego pisarza małym kęsem z nadchodzącej (już niedługo! - 05 kwietnia) kontynuacji jego demonicznego cyklu.
Osobiście - uwielbiam Bretta i każdego chciałbym namówić do czytania jego książek! Jest świetny, a stworzone przez niego uniwersum jest genialne i oryginalne! Stąd też sięgnąłem do archiwów, poszperałem i oto jest fragment:
Jak jednak można zauważyć - na okładce widnieje inny tytuł, ale oficjalny to właśnie "Wojna w blasku dnia".
HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp... Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji - nic prostszego! Zgłoś swój udział >TU - w komentarzu< (zaznacz,...
"Zabijcie Odkupiciela", autorstwa Grzegorza Drukarczyka, nie bez kozery została nominowana do nagrody im. Janusza Zajdla, gdyż porusza bardzo ważne życiowe kwestie. Czy wierzymy? Czy gotowi jesteśmy zginąć za swe przekonania?
"Wszystko da się zabetonować, nawet Dobrą Nowinę"
W jednej z elektrowni dochodzi do awarii reaktora. Przeprowadzonych zostaje kilka bezowocnych prób, mających na celu zapobiegnięcie nadchodzącej katastrofie. Prezes elektrowni postanawia uciec się do ostateczności i po raz kolejny pragnie wysłać do czarnej roboty robaczki świętojańskie.
Aimee Agresti pracuje w redakcji pisma „US Weekly” jako dziennikarka.
Przeprowadziła wiele wywiadów ze słynnymi osobami, a jej artykuły opublikowano
w magazynach takich jak „People”, czy „Mademoiselle”. „Olśnienie” jest jej
debiutancką powieścią.
Haven jest zwykłą szesnastolatką, chodzi do liceum, gdzie pozornie
niczym nie wyróżnia się od rówieśników. Jest porządną dziewczyną, która nie
wychyla się przed szereg. Rodzice opuścili ją, gdy była jeszcze małym
dzieckiem. Od tamtej pory zajmuje się nią pielęgniarka szpitala, do którego ją
przywieziono po tym jak została znaleziona w rowie, w którym ją porzucono. Po
tym traumatycznym przeżyciu pozostały jej tylko tajemnicze blizny.
Niniejsza książka jest dość trudna do zdefiniowania. Mam tu na myśli konkretny gatunek, pod który można by ją precyzyjnie podpiąć. Według mnie - nie jest to horror pełną gębą, bo nie zawiera w sobie wyjątkowo brutalnych lub odrażających scen, ani zwykła historia kryminalna. Określiłbym ją raczej Powieścią Grozy, ale że oficjalnie taki gatunek nie istnieje - zostańmy przy standardowych regułach. Niech będzie: Horror / Thriller / Kryminał choć to nieco naciągane. Od razu wspomnę - okładka jest świetna!
A więc, Miasteczko Nonstead...
Nie pamiętam, żebym na jakąś książkę czekał z taką niecierpliwością!
Panie i Panowie - "Wojna w blasku dnia"!
Kto wydaje? - Fabryka Słów
Premiera? - 03 kwietnia 2013
Strony: 680
"Powieść obnażająca ZMIERZCH polskiego kapitalizmu" - po przeczytaniu takiego hasła w czasach, gdy na ekranach kinowych i księgarnianych półkach królowały odblaskowe wampiry, indiańskie wilkołaki i inne paranormalne romanse o zbliżonej genezie (a było to ładnych kilka lat temu)... Wniosek nasuwał się jeden - Pilipiuk uszykował parodię tegoż zaistniałego zjawiska.
"Burżuazyjnym skrytopijcom mówimy NIE!"