Nowa gra - Wyścig po dyplom - sesja poprawkowa!

6/03/2014

Na PolakPotrafi ruszyła kolejna kampania crowdfundingowa związana z "grami bez prądu" Tym razem jest to projekt, w którym swój znaczny udział ma znany polski youtuber i autor komiksów - Jakub Dębski (Dem3000). Tak naprawdę gra "Wyścig po dyplom" ujrzała już światło dzienne, a twórcy zbierają w tym momencie pieniądze na dodatek zatytułowany "Sesja poprawkowa". Jak widać gołym okiem - jest to karcianka skierowana w głównej mierze do studentów.


Niniejszy dodatek wprowadzi do rozgrywki 20 zupełnie nowych kart + jeszcze więcej, jeśli progi zostaną odblokowane. Zajrzyjcie w rozwinięcie posta, by dowiedzieć się więcej o akcji, no i oczywiście o produkcie.

Wspierając akcję można nie tylko zaopatrzyć się w "Sesję poprawkową", ale także wersję podstawową gry, jak i wszelakie gadżety.

Wyścig po Dyplom to przeznaczona dla 2-4 pełnoletnich osób, humorystyczna gra karciana, w której gracze wcielają się w role studentów rywalizujących ze sobą o to, który z nich zaliczy najwięcej semestrów.


Podstawowy zestaw zawiera 52 karty, 26 pionków w 5 kolorach i sześcienną kostkę, a to wszystko zapakowane wytrzymały woreczek - patrz foto u góry.
W grze zbiera się 4 rodzaje punktów: wiedzy, obecności, koncentracji i wyluzowania. Aby zaliczyć semestr, trzeba mieć odpowiednią ilość każdego z nich, gdy dojdzie do sesji. Podstawowym sposobem zdobywania tych punktów jest skupianie się na określonych czynnościach w kolejnych turach - np. częste chodzenie na zajęcia dodaje obecność i wiedzę, a imprezowanie skutkuje zwiększonym wyluzowaniem. Oprócz tego gracze mogą zagrywać karty na siebie i przeciwników, dodając lub zabierając punkty określonego rodzaju. Miejcie się wiec na baczności - na studiach trwa wyścig szczurów, w którym nikt nie zawaha się przed niczym, nawet najpodlejszym działaniem, jak np. spicie przeciwnika, czy potrącenie go w wypadku samochodowym, a wszystko po to, żeby być tym pierwszym, co zgarnie tytułowy dyplom.
Gra ma kilka wariantów rozgrywki - począwszy o lekkiego, szybkiego wariantu na dwóch graczy, który można ukończyć już w 30 minut, po ciężki i mózgożerny wariant czteroosobowy, w którym rozgrywka dochodzi do 90 minut.

Opis oraz zdjęcie pochodzą ze strony kampanii (klik). Tam też zapraszamy po więcej informacji :) Nie zrażajcie się wyglądem gry - Dem już ma taki styl, więc polecamy najpierw poczytać więcej o projekcie!

Zobacz także:

2 komentarze